X

یادداشت

/اطلاع‌رسانی/یادداشت
معرفی کتاب «چرخه‌های عمر مردمان مؤثر»
چهارشنبه 05 مرداد 1401
46
کد خبر: 3072
آدرس کوتاه

 معرفی کتاب «چرخه‌های عمر مردمان مؤثر»

کتاب «چرخه‌های عمر مردمان مؤثر» که موضوعات، مسائل و مشکلات مبتلابه و راه‌حل‌های سه‌ چرخه‌ عمر انسان را توضیح داده است، به نویسندگی ارسلان برخوردار در فروردین 1401، در سه جلد با عناوین چرخه اول عمر (مرحله قبل از تولد تا اشتغال)، چرخه دوم عمر (مرحله اشتغال تا بازنشستگی) و چرخه سوم عمر (مرحله بازنشستگی تا مرگ) منتشر شده است.

در این کتاب، نویسنده با نگرشی نو، چرخه‌های عمر انسان را با محوریت اشتغال تقسیم‌بندی کرده و با توصیه و تأکید به گذران عمر براساس نظم و مقررات، نکات مهم و موردنیاز هر چرخه زندگی را به‌طور مبسوط بیان کرده است.

کتاب «چرخه‌های عمر مردمان مؤثر» تأکید دارد؛ زندگی هر انسان باید بر پایه استعداد و علایق ذاتی او گذاشته شود و در مسیری صحیح و منظم رشد یابد تا به آمادگی لازم برای اشتغال در کار برسد. روی کره‌زمین میلیاردها انسان با انواع شغل روزگار می‌گذرانند و با فشارها و سختی‌های گوناگونی روبه‌رو می شوند که متأثر از عوامل درونی یا بیرونی محیط کار هستند. در حالی که بسیاری از این فشارها قابل‌کنترل‌اند، ولی شاغل از آنها بی‌اطلاع است و چه‌بسا، نارسایی‌های جسمی یا روحی و روانی ناشی از اشتغال با علائم طبیعی دوران پیری اشتباه گرفته می‌شود. این کتاب زوایای آشکار و پنهان اشتغال را برای شاغلان و مسئولان بیان می‌کند و کافی است شاغل را از مشکلات نهفته خویش آگاه و راه‌حل‌ها را به او  ارائه کرد.

در بخشی از این کتاب آمده است: «اگرچه کمال‌جویی در ذات همه انسان‌ها نهفته است، اما رسیدن به این هدف مهم، بیش از هر چیزی نیازمند علم و معرفت و تمهیدات موردنیاز است. انسانی می‌تواند به کمال برسد و وجودی مؤثر، توانا و کارآمد داشته باشد که از پدر و مادری با ویژگی‌های همگن و متجانس و به‌عبارتی، بهنجار و سازگار با هم، متولد شده باشد. والدین او از همان کودکی ذوق و استعدادش را شناسایی و به بهترین شکل ممکن آن را رشد دهند و همزمان با طی عمر و بلوغ فکری و جسمی، مهارت‌های لازم را یاد بگیرد. سپس در کاری که استعدادش را دارد و به آن علاقه‌مند است مشغول شود. در این حالت او از کارکردن خویش لذت خواهد برد و به مصداق انسان مؤثر می‌تواند بیشتربن کارآیی و اثربخشی را برای زندگی خود و جامعه خلق کند. شاغل پس از گذراندن دوره اشتغال، دوره بازنشستگی را با کمترین دغدغه از معیشت زندگی و با امید به آینده‌ای آرام‌تر و بهتر آغاز می‌کند و متناسب باتوانایی‌های ذهنی و جسمی به تلاش خود ادامه خواهد داد. هر انسانی با رعایت چنین فرایندی، از خود چهره‌ای نیکو و ماندگار در دل مردم و تاریخ برجای خواهد گذاشت.»

تصاویر
  • معرفی کتاب «چرخه‌های عمر مردمان مؤثر»
  • معرفی کتاب «چرخه‌های عمر مردمان مؤثر»
  • معرفی کتاب «چرخه‌های عمر مردمان مؤثر»
نظر جدید

Website

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: