X

اخبار سازمان ملی بهره وری ایران

/اطلاع‌رسانی/اخبار
ﺳﻪشنبه 09 اردیبهشت 1393
613
کد خبر: 93
آدرس کوتاه

 تایلند میزبان نشست سال آینده خواهد بود


پنجاه و ششمین نشست شورای حكام سازمان بهره­وری آسیایی (جی. بی. ام) در شهر هانوی به تاریخ 15 آوریل 2014 آغاز شد و در 17 ام آوریل به پایان رسید. 54 شركت كننده شامل نمایندگان كشورها در سازمان بهره­وری آسیایی و مشاورانشان از 19 كشور عضو، به همراه ناظرانی از وزارت علوم، صنعت و فن­آوری تركیه، فائو، آژانس همكاری­های بین­المللی ژاپن، و انجمن بهره­وری پان افریقایی حضور بهم رساندند.

معاون وزیر علوم و فن­آوری ویتنام ‹‹ تران ویت تان›› در این رویداد بین­المللی به عنوان میهمان افتخاری حضور یافته و سخنرانی افتتاحیه را بر عهده داشت. وی در سخنان خود اشاره كرد كه برای شركت­های تجاری چه در عرصه بین­المللی و چه در عرصه­های داخلی، بهره­وری، كیفیت و نوآوری شاخص­های اصلی جهت بهسازی و ایجاد فضای رقابتی است. وی همچنین اذعان داشت: باور من این است كه سازمان بهره­وری آسیایی به عنوان هماهنگ كننده فعالیت­های مربوط به ترویج كیفیت و بهره­وری در منطقه آسیا- اقیانوسیه، استراتژی­های خلاقانه و مناسبی را جهت حمایت از اعضا به نحو موثرتر اتخاذ خواهد كرد.

در ادامه دكتر نگو كوی ویت، نماینده ویتنام در سازمان هم به حاضرین خیر مقدم گفته و بیان داشت: سازمان بهره­وری آسیایی پل مهمی است كه اعضای منطقه را با هم و با سایر نهاد­های بین­المللی وصل می­كند.

همچنین رییس سازمان، ‹‹یمارنز اركمبیر›› در اظهارات مشابهی افزود: در سال­ گذشته اعضای منطقه آسیا- اقیانوسیه علی رغم بحران اقتصاد جهانی چندین سال اخیر، پایداری زیادی را در زمینه پیشرفت اقتصادی از خود نشان داده اند. وی اظهار امیدواری كرد كه سال 2014 همراه با تقویت رشد اقتصادی برای همه كشورهای عضو سازمان بهره­وری آسیایی باشد و در این راستا برای تحقق آرمان اقتصاد قوی و ایجاد فضای رقابتی، ارتقای بهره­وری را یكی از اولویت­های نخستین معرفی نمود و تاكید كرد: برای نیل به این آرمان سازمان بهره­وری آسیایی لازم است به تلاش­هایش در راستای بهبود بهره­وری در سطح كشورهای عضو ادامه دهد.

شایان ذكر است از جمله دستاوردهای شورا انتخاب ‹‹كریشنا گیاوالی››، نماینده نپال در سازمان، به عنوان رییس سازمان بهره­وری آسیایی برای سال­های 2014 - 2015 و برگزیدن ‹‹ابراهیم عارف›› به عنوان نایب رییس اول از پاكستان و ‹‹مارگاریتا سونگكو›› به عنوان نایب رییس دوم از فیلیپین بود و قسمت­های اصلی برنامه این نشست شامل گزارش سالانه دبیركل، گزارش بازبینی در فرمول حق عضویت سازمان، و تصویب پیشنویس بودجه سازمان برای دوساله 2015 – 2016 بود.

در این راستا نمایندگان كشورها توافق  كردند كه حق عضویت سازمان به میزان 5 درصد به نسبت سال­های 2013 – 2014 افزایش یابد تا پروژه­های بیشتری تحت پوشش قرار گیرند. ضمن آنكه نمایندگان هر كشور از محركهای اصلی رشد در كشورشان در پنجساله آینده صحبت كرده و به تبادل نظر در خصوص زمینه­های توسعه همكاری­های سازمان بهره­وری آسیایی برای كمك به سیاست­گذاری در كشورهایشان پرداختند. همچنین، بسیاری از نمایندگان بر ضرورت افزایش درآمد سازمان برای توسعه بیشتر فعالیتها تاكید داشتند.

بازدید اعضای نشست از شركت گیاهان دارویی ‹‹ترافاكو›› نیز یكی از برنامه های مهم این نشست بود. در این بازدید ‹‹وو تی توان›› رییس این شركت كه به عنوان شركت­كننده در یكی از پروژه­های سازمان بهره‌وری آسیایی از مزایای آن پروژه بهره برده، به حضار در خصوص چگونگی توفیق طب سنتی و گیاهان دارویی ویتنام در نیل به بهره­برداری اقتصادی توضیح داد. یكی دیگر از برنامه های شركت كنندگان طی این نشست بازدید از موزه مردم­شناسی ویتنام بود كه مركز ارزشمندی از ذخیره­های فرهنگی 54 گروه نژادی در ویتنام است.

در خصوص برنامه های آتی نیز نماینده تایلند در سازمان اعلام كرد كه نشست شورای حكام در سال آینده در تایلند برگزار خواهد شد و پیشاپیش مقدم شركت­كنندگان را به بانكوك در سال آینده گرامی داشت.

سخنرانی اختتامیه دبیركل ‹‹آمانو›› پایان بخش نشست سالانه شورای حكام بود. وی در بیانات خود مراتب سپاسگزاری‌اش را از دولت ویتنام را ابراز نموده از معاون وزیر علوم و فن­آوری برای شركت در جلسه و حمایت از فعالیت­های سازمان برای تقویت صنایع متوسط و كوچك قدرانی كرد. همچنین از ریاست پیشین سازمان، دولت­های عضو و سازمان­های ملی بهره­وری آنها، به خاطر حمایت از دبیرخانه و از كاركنان مركز بهره­وری ویتنام برای همكاری با دبیرخانه در جهت هماهنگی یك نشست موفق، ابراز تشكر نمود.

نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: