X

اخبار سازمان ملی بهره وری ایران

/اطلاع‌رسانی/اخبار
پنجشنبه 22 فروردین 1398
631
کد خبر: 682
آدرس کوتاه

 بررسی اجرای پروژه ویژه ملی (SNP) از سوی APO در ایران

در حاشیه شصت و یكمین اجلاس شورای حكام سازمان بهره‌وری آسیایی، نشستی با حضور مقامات عالی برخی از كشورهای عضو APO جهت معرفی، بررسی و اجرای ابتكارات جدید آن سازمان در برخی از كشورهای عضو از جمله ایران و بهره‌برداری موثر از ظرفیت فنی و تخصصی كشورهای عضو سازمان بهره‌وری آسیایی برگزار شد.
در این نشست، ابتكار جدید سازمان بهره‌وری آسیایی كه از سال گذشته و به دنبال تحولات استراتژیك APO متناسب با پیشران‌های آینده بهره‌وری و جهت دستیابی به اهداف چشم انداز 2020 سازمان بهره‌وری آسیایی (APO) به اجرا در آمده است، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
برنامه ویژه ملی (SNP) كه با هدف تدوین برنامه ای جامع برای بهره‌وری ملی و در راستای اولویت‌های خاص هر كشور طراحی شده است، مورد توجه ویژه نمایندگان كشورهای عضو قرار گرفت. این پروژه با موضوع استقرار نظام PQI كه تلفیق و یكپارچه كردن مفاهیم بهره‌وری، نوآوری و كیفیت محسوب می شود، در كشورهای پاكستان، كامبوج و فیجی تعریف شده است. بنگلادش نیز درخواست اجرای این پروژه را از سوی مشاوران خبره و برجسته APO داشته است.
قابلیت سازی در سازمان‌های بهره‌وری كشورهای عضو APO، یكی دیگر از ابتكارات جدید سازمان بهره‌وری آسیایی در مدل جدید كسب و كار این سازمان بوده و یكی از اهداف اصلی آن برای رشد بهره‌وری پایدار و بهبود رتبه رقابت پذیری كشورهای عضو، تقویت سازمان‌های ملی بهره‌وری  به عنوان بازوهای اجرایی APO در كشورهای عضو است كه از طریق آموزش های فنی و تخصصی ویژه در امر سیاستگذاری، برنامه ریزی، ترویج، سنجش و مشاوره بهره‌وری حاصل می شود.
تاسیس كمیته اعتباردهی فعالیت‌های مرتبط با بهره وری (Accreditation body ) در راستای اعتباربخشی فعالیت‌های سازمان‌های ملی بهره‌وری و APO مورد تایید قرار گرفت. در این مدل، توانمندسازی سازمان‌های ملی بهره‌وری كشورهای عضو و نیز تربیت مشاوران و مروجین بهره‌وری، مروجین بهره‌وری سبز، اعتباردهی جوایز بهره‌وری حوزه خدمات عمومی جهت احراز صلاحیت برای تبدیل شدن به عنوان بازوهای اجرایی APO در امر اعتبارسنجی در دستور كار قرار دارد.
فاطمه پهلوانی، رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران نیز در این جلسه خواستار مشاركت فعال همه كشورهای عضو APO از جمله كشورهای توسعه یافته و پیشرو در حوزه بهره‌وری برای انتقال دانش و تجارب موفق سایر كشورها شد و بر آمادگی و علاقه مندی جمهوری اسلامی ایران برای مشاركت در برنامه‌های فوق تاكید كرد.

شصت و یكمین اجلاس شورای حكام سازمان بهره‌وری از 21 تا 23 فروردین ماه 1398 در مانیل پایتخت فیلیپین در حال برگزاری است. 

نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: