X

اخبار سازمان ملی بهره وری ایران

/اطلاع‌رسانی/اخبار
پنجشنبه 22 فروردین 1398
645
کد خبر: 678
آدرس کوتاه

 مهندس فاطمه پهلوانی با دبیركل APO دیدار و گفت‌وگو كرد

در حاشیه برگزاری شصت و یكمین اجلاس شورای حكام سازمان بهره‌وری آسیایی در كشور فیلیپین، رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران با دبیر كل سازمان بهره‌وری آسیایی (APO) و مدیران مالی این سازمان دیدار و گفت‌وگو كرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی بهره‌وری ایران، در این نشست كه به منظور بررسی پیامدهای خروج آمریكا از برجام بر روابط بانكی ایران و ژاپن و سطح مشاركت جمهوری اسلامی ایران در پروژه‌های مختلف آموزشی، تحقیقاتی و مشاوره‌ای APO برگزار شد، فاطمه پهلوانی، رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران ضمن ابراز تاسف از عدم كامیابی دبیرخانه سازمان بهره‌وری آسیایی برای یافتن راهكار مناسب جهت عبور از موانع یاد شده، خواستار تسریع و تعمیق بررسی‌های كارشناسی و فنی از سوی طرف ژاپنی شده و بر علاقه‌مندی متخصصان و كارشناسان حوزه‌های مختلف بهره‌وری در كشور برای مشاركت در انواع پروژه‌های APO و لزوم توسعه پروژه‌های مشاوره‌ای و تحقیقاتی ویژه ایران با همكاری سازمان بهره‌وری آسیایی تاكید كرد.
علاوه بر آن، راهكارهای مالی ایران كه پیش تر با همكاری وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به سازمان بهره‌وری آسیایی ارائه شده بود، مورد بررسی مجدد قرار گرفت.
دبیركل APO و مدیران مالی آن نیز با ارائه گزارشی از وضعیت اجرای پروژه‌های سازمان بهره‌وری آسیایی كه با مشاركت ایران در حال انجام است، به تلاش‌های دبیرخانه برای معافیت APO از تحریم‌های آمریكا و یافتن بانك‌های فعال غیرژاپنی كه امكان انتقال وجوه مربوط به ایران را داشته باشند، اشاره كردند.
با این وجود، رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران، شكنندگی سازوكار اجرایی فعالیت‌های APO را كه به واسطه تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی آمریكا آسیب پذیر شده است، غیرقابل قبول دانست و بر عزم سازمان ملی بهره‌وری ایران به عنوان رابط اصلی دولت جمهوری اسلامی ایران با APO برای ادامه فعالیت‌های فنی و تخصصی خود تاكید كرد.
در پایان مقرر شد با تعیین یك سازوكار اجرایی منعطف مالی، برنامه‌های مختلف تك كشوری و چند كشوری جمهوری اسلامی ایران در سال‌های 2019 و 2020 میلادی اجرا شود.
در این صورت، سه پروژه میزبانی سال 2019 میلادی، تعریف پروژه‌های خدمات كارشناسی فنی، بازدیدهای مطالعاتی فنی و سایر پروژه‌های آموزشی، تحقیقاتی و مشاوره‌ای در حوزه بهره‌وری در دستور كار سازمان ملی بهره‌وری ایران قرار خواهد گرفت.

 

نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: