X

اخبار سازمان ملی بهره وری ایران

/اطلاع‌رسانی/اخبار
ﺳﻪشنبه 06 آذر 1397
712
کد خبر: 633
آدرس کوتاه

 ویدئوكنفرانس بین‌المللی «مدیریت پسماند در كشاورزی»

ویدئوكنفرانس بین‌المللی سازمان بهره‌وری آسیایی (APO) با موضوع «مدیریت پسماند در كسب‌ وكار كشاورزی» صبح امروز – سه‌شنبه 6 آذرماه ۱۳۹۷ – در سازمان ملی بهره‌وری ایران آغاز به كار كرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان ملی بهره‌وری ایران، در ابتدای این دوره كه 24 شركت‌كننده از كشورمان از سازمان‌ها و نهادهای دولتی و بخش خصوصی و همچنین شركت‌كنندگانی از كشورهای سریلانكا، پاكستان، نپال، هند و بنگلادش به‌صورت آنلاین حضور دارند، دكتر جانعلی بهزاد نسب، هماهنگ‌كننده علمی این دوره به تشریح اهداف و موضوعات موردنظر پرداخت.
پس از آن اساتید این دوره از سه كشور ژاپن، سری‌لانكا و كره‌جنوبی به‌صورت آنلاین ضمن ارائه مطالب تخصصی، اشتراك‌گذاری دانش و تجارب خود در این حوزه با شركت‌كنندگان را آغاز كردند.
تاثیرات زیست‌محیطی و تكنیك‌هایی برای مدیریت مبتنی بر صیانت از محیط زیست در حوزه پسماند كشاورزی، روندهای جهانی و منطقه‌ای مدیریت پسماند كشاورزی (AWM) با رویكردی جامع، بیان اهمیت و ضرورت اجرای AWM و استفاده مجدد و بازیافت پسماند به كمك روش‌های فناورانه از موضوعاتی است كه در این ویدئوكنفرانس بین‌المللی ارائه می‌شود.
استفاده از AWM به‌عنوان ابزاری موثری در مدل كسب ‌وكار كشاورزی، بررسی متدولوژی، ابزار و تكنیك‌های تبدیل پسماند كشاورزی و غذایی به منابع مفید، طرح‌های دولتی و قانونی برای ترویج اجرای AWM و استفاده از آن به‌عنوان روشی رایج در بخش‌های خصوصی و دولتی از دیگر موضوعاتی است كه در دستور كار این ویدئوكنفرانس قرار دارد.
شركت‌كنندگان طی این دوره آموزشی، ضمن بازدید از واحدهای منتخب در این حوزه، موضوعات مطرح شده را به صورت عملیاتی مشاهده كرده و نتایج بازدید خود را در روز پایانی در قالب گزارش كشوری ارائه می‌كنند.

نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: