X

اخبار سازمان ملی بهره وری ایران

/اطلاع‌رسانی/اخبار
ﺳﻪشنبه 01 خرداد 1397
615
کد خبر: 575
آدرس کوتاه

 شبكه‌سازی؛ گامی موثر در راستای ارتقای بهره‌وری

رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران در نشست تخصصی هزینه‌یابی جریان مواد (MFCA)  بر ضرورت گسترش شبكه بهره‌وری در كشور از جمله در این زمینه به‌منظور تبادل دانش و تجربیات در زمینه بهره‌وری تاكید كرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان ملی بهره‌وری ایران، علی اكبر اولیاء در این نشست تخصصی كه روز چهارشنبه – 26 اردیبهشت‌ماه 1397 – به میزبانی این سازمان در سالن اجتماعات سازمان اداری و استخدامی كشور برگزار شد، با اشاره به نامگذاری امسال و شرایط موجود كشور گفت: همه باید از تمام ظرفیت و توان خود برای بهبود مستمر و پایداری اقتصاد بهره‌ بگیریم تا محصولات و خدمات ارائه شده مورد رضایت مشتری بوده و قابل رقابت باشند. 
وی با تاكید بر دوری گزینی از شعارزدگی در مواجهه با نامگذاری سال با عنوان «حمایت از كالای ایرانی» تاكید كرد: در واقع برای حمایت از كالای ایرانی باید برای تولید محصول بهتر و رقابتی‌ از همه ظرفیت‌های نوآوری و فناوری و همچنین توجه ویژه به امر مهم بهره‌وری بهره بگیریم تا مبحث حمایت از كالای ایرانی موردنظر مقام معظم رهبری عملیاتی شود.
رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران در ادامه به نقش بهره‌وری در این زمینه اشاره كرد و افزود: كشورهای پیشرفته با توجه و درك نقش بهره‌وری در حیات و آینده خود، نسبت به گسترش و توسعه بهره‌وری و ابداع و تكمیل تكنیك‌ها و ابزارهای بهره‌وری اقدام كردند و ما نیز باید با بهره‌گیری از این ابزارها و تكنیك‌ها در بنگاه‌های كوچك و متوسط و راه‌اندازی واحدهای تحقیق و توسعه (R&D) در بنگاه‌های بزرگ در مسیر رشد و توسعه گام برداریم.
وی بر ضرورت شبكه‌سازی در راستای انتقال تجارب و دانش در زمینه بهره‌وری تاكید كرد و افزود: انتظار می‌رود فعالان عرصه بهره‌وری از جمله متخصصان هزینه‌یابی جریان مواد (MFCA) در زمینه‌های مرتبط فعال بوده و در زمینه اشاعه آن گام بردارند، همچنین نقش و تاثیر این تكنیك در كاهش هزینه‌ها و ضایعات به‌صورت مدون ارائه شود.
اولیاء با تاكید بر اینكه دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط دیگر نیز در این زمینه پیشقدم باشند، خاطرنشان كرد: سازمان ملی بهره‌وری ایران نیز ضمن تلاش برای ایجاد حلقه‌ها و زنجیره‌های اولیه برای تكمیل شبكه‌های بهره‌وری، تلاش دارد با توجه به عضویت در سازمان بهره‌وری آسیایی (APO) آخرین دستاوردها و مباحث فنی روز را عرضه و منتقل كند.
شایان ذكر است هزینه‌یابی جریان مواد یكی از تكنیك‌های بهره‌وری است كه در بسیاری از كشورهای پیشرفته اجرایی شده و سازمان ملی بهره‌وری ایران نیز این نشست تخصصی را به‌منظور ایجاد شبكه‌ای از متخصصان در این زمینه برگزار كرد تا زمینه رشد علمی و شكل‌گیری هسته‌ها و شركت‌های مشاوره فراهم گردد.

نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: