X

اخبار سازمان ملی بهره وری ایران

/اطلاع‌رسانی/اخبار
چهارشنبه 18 بهمن 1396
441
کد خبر: 548
آدرس کوتاه

 توفیق تعاونی‌ها در گرو تعهد به بهره‌وری است

رییس سازمان ملی بهره‌وری ایران با بیان اینكه تشكیل تعاونی‌ها یك حركت بزرگ به سمت بهره‌وری است، تصریح كرد: موفقیت تعاونی‌ها به‌ویژه در رقابت با بخش‌های دیگر اقتصادی، در گرو تعهد به بهره‌وری است.
به گزارش روابط عمومی سازمان ملی بهره‌وری ایران، علی‌اكبر اولیاء در ششمین جشنواره ملی تعالی مدیریت تعاونی كه روز سه شنبه – 17 بهمن‌ماه 1396 – در سالن همایش‌های بین‌المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، اظهار كرد: تشكیل تعاونی یك حركت بزرگ به سمت بهره‌وری است، چرا كه معمولا نیروها به تنهایی ظرفیت و توانایی انجام فعالیت را ندارند و با ایجاد یك تعاونی و با تجمیع ظرفیت‌های خود، استفاده بهینه از منابع خود را میسر می‌سازند.
وی افزود: تعاونی‌ها لزوما با گرد هم آمدن چند نفر موفق نخواهند بود و توفیق زمانی حاصل می‌شود كه یكسری دانش‌ها، قابلیت‌ها و توانایی‌های مورد نیاز را برای حضور در هر عرصه‌ای پیدا كنند.
رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران تصریح كرد: بهره‌وری در تعاونی‌ها موضوع مهمی است و تعاونی‌ها باید تلاش كنند تا به سمت تعالی سازمانی و مدیریت بهره‌وری حركت كنند.
وی خاطرنشان كرد: دنیای امروز، عرصه رقابت است و تعاونی‌ها باید بتوانند با بخش خصوصی و در حوزه‌های بین‌الملل رقابت كنند. از سوی دیگر، امروزه، فضای كسب و كار فضایی بسته نیست كه مجبور شویم با یكسری استانداردهای پایین خدمات خود را ارائه كنیم. كشور ما دارای ارتباطات بین‌المللی است و ما باید بتوانیم محصولات‌مان را منطبق با استانداردهای بین‌المللی عرضه كنیم.
اولیاء تاكید كرد: مجموعه تعاونی‌ها باید بتوانند از ظرفیت‌های انسانی و مالی در اختیار خود به گونه‌ای استفاده كنند كه محصول و خدمات نهایی‌شان، رقابت‌پذیر باشد.
وی اظهار كرد: امروز بحث نوآوری مطرح است و در بحث مدیریت تعاونی‌ها، مشاوره‌های مدیریتی در این زمینه ضرورت دارد. نمی‌توانیم محصولی كه در سال‌های قبل یا حتی در سال گذشته تولید شده عرضه كنیم و باید خلاقیت و نوآوری را در دستور كار قرار بدهیم.
رییس سازمان ملی بهره‌وری ایران بر ضرورت توجه به صنایع كوچك و متوسط تاكید كرد و افزود: سازمان بهره‌وری آسیایی كه كشورمان نیز عضو آن است، توجه ویژه‌ای به صنایع كوچك و متوسط (SMEها) دارد و مشاوره‌های مدیریتی در این زمینه ارائه می‌كند و پایش كسب‌وكار انجام می‌دهد، چرا كه توجه به این مقوله‌ها و ارتقای بهره‌وری برای توسعه این بنگاه ها امر مهمی است و در رشد و توسعه كشورها اثرگذار است.
وی در پایان گفت: مجلس شورای اسلامی در ماده 5 قانون برنامه ششم توسعه، همه دستگاه‌ها را مكلف كرده كه چرخه مدیریت بهره‌وری را در واحدها و مجموعه‌های خود مستقر كنند، لذا از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی انتظار داریم كمیته بهره‌وری در این وزارتخانه را به‌طور جدی تشكیل بدهند تا فرآیند مستمر بهبود و بهره‌وری در حوزه‌های مرتبط از جمله فنی و حرفه‌ای، روابط كار، تعاون، اشتغال و دیگر حوزه‌ها كه در مجموعه قوانین، مقررات و سیاست‌گذاری‌های كسب‌وكار دخالت دارند، سازماندهی شود تا تعاونی‌ها بتوانند نقش خود را در بخش‌های مختلف اقتصادی ایفا كنند.
شایان ذكر است حمید كلانتری، معاون تعاون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و سلیمان پاك سرشت، معاون وزیر و رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای كشور از دیگر سخنرانان این همایش بودند.

 

نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: