X

اخبار سازمان ملی بهره وری ایران

/اطلاع‌رسانی/اخبار
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395
790
کد خبر: 385
آدرس کوتاه

 زنگ بهره وری در یكی از مدارس تهران نواخته شد

زنگ بهره وری ، صبح روز سه شنبه- 21 اردیبهشت  ماه 1395 ـ در جمع دانش آموزان دبیرستان دخترانه علوی اسلامی در منطقه 12 تهران با حضور دكتر رویا طباطبایی یزدی رئیس سازمان ملی بهره وری ایران و دكتر  حمیدرضا كفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش نواخته شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان ملی بهره وری ایران، رئیس سازمان ملی بهره وری ایران در این مراسم با بیان این كه كیفیت آموزشی یكی از پایه های اصلی بهره وری است، تصریح كرد: ارتقای سرمایه انسانی موثرترین راه برای رسیدن به بهره وری به شمار می آید و بر این اساس اگر بیشترین موجودی سرمایه و بیشترین امكانات از جمله راه و جاده را در اختیار داشته باشیم، اما نیروی انسانی ما كارآمد نباشد، امكان ارتقای بهره وری وجود ندارد.
دكتر رویا طباطبایی یزدی در ادامه به بیان تعاریف ساده ای از بهره وری برای دانش آموزان حاضر در این مراسم پرداخت و گفت: بهره وری یعنی بتوانیم از میان كارها بهترین ها را برگزینیم و كارهای انتخاب شده را به بهترین وجه انجام دهیم، در واقع بهره وری به معنای درست انجام دادن كار درست است.
وی با خطاب قراردادن دانش آموزان دبیرستان دخترانه علوی اسلامی خاطرنشان كرد: اگر شما تلاش كنید، هر روزتان بهتر از دیروز خواهد بود و این عین بهره وری است.
رئیس سازمان ملی بهره وری ایران در ادامه با بیان این كه آینده كشور در گروی تلاش و كوشش شما دانش آموزان است، تصریح كرد: قطعا شاهد تغییرات بسیاری در آینده خواهیم بود از جمله این كه شاید در 20 سال آینده نیمی از شغل های كنونی وجود نداشته باشد، بنابراین شما باید به این مسائل برای آینده خود توجه داشته باشید.
در ادامه این مراسم معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با تاكید بر ضرورت ارتقای بهره وری در مدارس كشور و استفاده بهینه از امكانات موجود گفت: مهم ترین موضوع به منظور ارتقای بهره وری تفكر و اندیشه است یعنی می شود از هر نعمت الهی، چندین بار و به اشكال مختلف استفاده كرد. 
دكتر حمیدرضا كفاش در ادامه خطاب به مدیر این دبیرستان گفت: در قالب كرسی های آزاداندیشی این موضوع را در كلاس ها و اوقات فراغت دانش آموزان مطرح كنید كه چگونه می توان بهره وری را در مدرسه بالا برد، اسراف را كم كرد و تولید داخلی را افزایش داد، چرا كه اگر بهره وری محقق شود بهتر می توانیم از نعمت های الهی بهره مند شویم.
وی تاكید كرد: در دولت تدبیر و امید، فعالیت ها به صورت جدی در سازمان ملی بهره وری ایران دنبال می شود و در سازمان ها و دستگاه های اجرایی كشور نیز كمیته های بهره وری با جدیت بیشتر فعالیت می نمایند و در وزارت آموزش و پرورش نیز باید اقدامات لازم در جهت فرهنگسازی در زمینه بهره وری گسترش یابد.
شایان ذكر است مراسم نواخته شدن زنگ بهره وری در آستانه یكم خردادماه مصادف با روز بهره وری از سال گذشته و با هدف ارتقای فرهنگ بهره وری در مدارس و در میان دانش آموزان در دستور كار سازمان ملی بهره وری ایران با همكاری وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته است.

 

نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: