X

اخبار سازمان ملی بهره وری ایران

/اطلاع‌رسانی/اخبار
یکشنبه 20 آذر 1390
613
کد خبر: 38
آدرس کوتاه

 مدیریت بهره‌وری سبب ارتقای مهارت می‌شود

خبرگزاری فارس: مدیركل دفتر بهسازی و نظارت آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای كشور گفت: مدیریت بهره‌وری سبب ارتقای دانایی و مهارت در جامعه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، علیرضا حاتم‌زاده صبح امروز در بازدید از كارگاه‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای شهرستان ارومیه اظهار داشت: نقش فنی و حرفه‌ای در توسعه فعالیت‌ها بیش از سایر مراكز آموزشی است چرا كه فنی و حرفه‌ای دانش را به مهارت تبدیل می‌كند.
وی با اشاره به نقش بهره‌وری در جامعه افزود: فنی و حرفه‌ای در حوزه دانایی قرار داشته و نقش مهم و اساسی در توسعه و پیشرفت جامعه دارد از سوی دیگر افزایش بهره‌وری در سایه تلاش و كوشش بی‌وقفه مربیان است.
حاتم‌زاده وضعیت آموزش فنی و حرفه‌ای استان را مطلوب ارزیابی كرد و گفت: در زمان حاضر تحول عمیقی در حوزه‌های مختلف آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی ایجاد شده كه این تحول زمینه توسعه و پیشرفت روزافزون را فراهم می‌كند.
این مسئول ادامه داد: ایجاد فضا و محیط آموزشی مناسب نقش مهمی در یادگیری كارآموزان دارد چرا كه فضای مناسب آموزشی و تجهیزات استاندارد نقش كلیدی در یادگیری، مهارت‌آموزی و پرورش استعدادهای جوانان دارد.
مدیركل دفتر بهسازی و نظارت آموزشی فنی و حرفه‌ای كشور خاطرنشان كرد: آموزش زیربنای توسعه كشور در زمینه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی است و معیوب بودن فرآیند آموزشی، سبب از كارافتادن چرخه آموزشی می‌شود.
مدیر كل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی نیز ادامه داد: در زمان حاضر تعهدات آموزشی فنی و حرفه‌ای استان به طور كامل تحقق یافته است و در مراكز آموزش فنی و حرفه‌ای بر اساس استاندارهای بین المللی مهارت‌های فنی و حرفه‌ای اجرا می‌شود.
حمیدرضا خانپور تصریح كرد: آموزش در این مراكز باید از طریق محیط‌های كاری پویا شده و افراد در این محیط‌ها آموزش‌های تكمیلی را به طور كامل فراگرفته و در آینده خود مبادرت به راه‌اندازی كسب و كار اقتصادی شوند.
وی با بیان اینكه در حال حاضر برخی از مراكز آموزشی استان با كمبود تجهیزات و فضای مناسب اموزشی مواجه هستند اضافه كرد: توسعه زیرساخت‌ها و كمبود تجهیزات و فضای آموزشی را یكی از مشكلات موجود در زمینه توسعه نظام مهارت‌آموزی است.

نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: