X

اخبار سازمان ملی بهره وری ایران

/اطلاع‌رسانی/اخبار
یکشنبه 29 خرداد 1390
575
کد خبر: 32
آدرس کوتاه

 آماری از وضعیت بهره وری در كشور نداریم

علی رضائیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: كارهای پراكنده‌ای در زمینه اندازه‌گیری شاخص های بهره وری مانند بهره وری نیروی كار، سرمایه و غیره صورت گرفته ولی به صورت منسجم در این زمینه كار نشده است.
وی با اشاره به اینكه سازمان ملی بهره وری، حدود یكسال پیش ایجاد شده است، افزود: غیر از مطالعه ای كه بین سال‌های 1378 تا 1386 در مركز ملی بهره وری سابق در خصوص اندازه گیری شاخص های نیروی كار و بخش صنعت انجام شده است،‌ آمار دقیقی از وضعیت شاخص های بهره وری بخصوص در بخش خدمات و فناوری اطلاعات نداریم .
رضائیان سپس به هدف برنامه پنجم توسعه برای دستیابی به رشد اقتصادی هشت درصدی اشاره كرد و گفت: براساس ماده 69 این برنامه سه درصد از هشت درصد رشد اقتصادی كشور طی سالهای اجرای برنامه پنجم توسعه ( 1389 - 1393) باید از طریق افزایش بهره وری تامین شود.
رییس سازمان ملی بهره وری ایران گفت: تلاش ما این است كه برنامه جامع بهره وری كشور را تدوین كنیم تا اندازه گیری ها بصورت منظم انجام و اطلاعات بصورت منسجم در اختیار تصمیم گیران قرار بگیرد.
 تشكیلات سازمان ملی بهره وری ایران در اختیار معاونت برنامه ریزی قرار گرفت
رضائیان در ادامه گفت: ساختار سازمانی و تشكیلات سازمان ملی بهره وری ایران به تازگی در اختیار معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور قرار گرفته است كه پس از تایید این معاونت به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور ارسال خواهد شد.
كارهای عملیاتی در سازمان ملی بهره وری هنوز شروع نشده است
وی افزود: با توجه به اینكه ساختار سازمانی و تشكیلات این سازمان هنوز به تصویب نهایی نرسیده، كارهای عملیاتی نیز شروع نشده است.
رضائیان ادامه داد : مركز ملی بهره وری سابق، پیش از این زیر نظر معاونت توسعه مدیریت قرار داشت كه با ارتقا آن به سازمان ملی بهره وری، از حدود یكسال پیش این سازمان به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی منتقل شده است .
رییس سازمان ملی بهره‌وری ایران تعداد نیروی انسانی این سازمان را 15 نفر اعلام كرد و گفت : در تشكیلات جدید به دنبال توسعه زیاد نیروی انسانی نیستیم و بیشتر دنبال این هستیم كه شبكه های ارتقا بهره‌وری را در سازمان ها فعال كنیم و ستادهای بهره وری در دستگاهها و وزارتخانه ها تشكیل بدهیم.
وی در مورد برنامه های سازمان ملی بهره وری برای ارتقا بهره وری در دستگاهها ی دولتی ، اظهار داشت: برنامه سازمان ، استفاده از نهادهای تخصصی مانند سازمان های غیر دولتی و دانشگاهها برای آموزش بهره وری به دستگاه‌ها است.
رضائیان گفت: سازمان ملی بهره وری، سازمان‌های تخصصی را شناسایی و رتبه بندی می‌كند و سپس آنها را برای آموزش بهره وری به دستگاههای دولتی معرفی خواهد كرد.
وی افزود: با توجه به محدودیت نیروی انسانی، سازمان ملی بهره وری به مسایل اجرایی نخواهد پرداخت و آموزش بهره وری را به نهاد های تخصصی شناسایی و تایید شده واگذار می كند.
رییس سازمان ملی بهره وری ایران گفت: در شكل جدید، وظیفه سازمان بهره وری هدایت جریان بهره وری است كه منحصر به بخش دولتی هم نمی شود و بخش خصوصی را هم در بر می گیرد.

نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: