X

اخبار سازمان ملی بهره وری ایران

/اطلاع‌رسانی/اخبار
کسب رتبه برتر در ارزیابی دولت الکترونیک توسط سازمان بهره‌وری
ﺳﻪشنبه 31 خرداد 1401
106
کد خبر: 3018
آدرس کوتاه
در میان 170 دستگاه اجرایی به دست آمد

 کسب رتبه برتر در ارزیابی دولت الکترونیک توسط سازمان بهره‌وری

سازمان ملی بهره‌وری ایران در «ارزیابی دور نهم دولت الکترونیک» در جایگاه شانزدهم قرار گرفت و در بین 170 دستگاه اجرایی رتبه برتر در بخش‌های دولت شفاف و مشارکتی را از آن خود کرد و در بخش دولت کاربرمحور در رتبه ششم قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی بهره‌وری ایران، دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات در این رابطه گفت: در نهمین دوره ارزیابی خدمات الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی، ۱۷۰دستگاه و ۱۶۶۲ خدمت موردارزیابی قرار گرفت که بر این اساس، 41/2 درصد خدمات دولت الکترونیکی شده است. از این میان، ۲۱ درصد خدمات دولتی کاملاً الکترونیکی شده‌اند، ۶۱درصد خدمات همچنان نیمه‌الکترونیکی هستند و ۷درصد خدمات نیز ذاتاً غیرالکترونیکی محسوب می‌شوند، اما ۱۱ درصد خدمات به‌دلیل عدم اقدام به الکترونیکی‌شدن از سوی دستگاه‌های دولتی هنوز الکترونیکی نشده‌اند.

باقری اصل با اشاره به اینکه ارزیابی دستگاه‌های اجرایی بر مبنای شاخص‌هایی مانند دولت کاربرمحور، دولت شفاف، دولت یکپارچه و دولت مشارکتی انجام شده، اعلام کرد که طبق ارزیابی صورت‌گرفته هم‌اکنون ۵۲ درصد دستگاه‌ها دولت کاربرمحور، ۳۰ درصد دستگاه‌ها دولت شفاف، ۳۵ درصد دستگاه‌ها دولت یکپارچه و ۴۱ درصد دولت مشارکتی را محقق کرده‌اند.

وی در مورد نحوه اتصال دستگاه‌های دولتی به پنجره واحد خدمات دولت هوشمند مطابق با قانون بودجه که باید تا شهریور ماه انجام شود، گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد ۵۹ درصد دستگاه‌ها هنوز تکالیف خود را که مربوط به ایجاد پنجره واحد خدمات تا شهریور ماه می‌شود، انجام نداده‌اند. همچنین ۲۵ درصد دستگاه‌ها تنها ۳۰ درصد فهرست خدمات خود را به پنجره واحد اضافه کرده‌اند و فقط ۱۶ درصد دستگاه‌های اجرایی، تکالیف خود را انجام داده و آماده ورود به پنجره واحد خدمات دولت هوشمند هستند.

شایان ذکر است، سازمان ملی بهره‌وری ایران سال گذشته در «ارزیابی دور هشتم دولت الکترونیک» با رشدی 72 پله‌ای، رتبه هفدهم را کسب کرده بود و در بین 163 دستگاه اجرایی در بخش دولت شفاف حائز رتبه پنجم و در بخش مشارکتی دارای رتبه دوم بود.

تصاویر
  • کسب رتبه برتر در ارزیابی دولت الکترونیک توسط سازمان بهره‌وری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: