X

اخبار سازمان ملی بهره وری ایران

/اطلاع‌رسانی/اخبار
تحقق رشد ۸ درصدی در گرو ارتقای بهره‌وری است
دوشنبه 02 خرداد 1401
94
کد خبر: 2967
آدرس کوتاه
رئیس‌جمهور:

 تحقق رشد ۸ درصدی در گرو ارتقای بهره‌وری است

رئیس‌جمهور همزمان با آغاز «هفته بهره‌وری» در جلسه هیئت دولت، گفت: رشد ۸ درصدی اقتصاد کشور در گرو افزایش سرمایه‌گذاری و ارتقای بهره‌وری است، بنابراین ضروری است همه دستگاه‌ها خود را ملزم به افزایش بهره‌وری نیروی انسانی و خدمات‌شان به مردم کنند.

ابراهیم رئیسی با بیان اینکه ارتقای بهره‌وری از مهم‌ترین مأموریت‌های سازمان امور اداری و استخدامی کشور است، متذکر شد: همه دستگاه‌ها باید برای سنجش میزان ارتقای بهره‌وری، شاخص‌های قابل‌ارزیابی تعیین کنند و روند تحقق آن را هر سال مورد پایش قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد ایران در دو سال گذشته همانند بسیاری از اقتصاد‌های دیگر کشور‌ها به‌واسطه شیوع و گسترش ویروس کرونا و تشدید تحریم‌های غیرقانونی دولت آمریکا با چالش‌هایی مواجه شده است، خاطرنشان کرد: مجموعه این شرایط تا حدودی رشد کوتاه‌مدت اقتصاد ایران را به‌طور موقت متأثر کرد.

رئیس‌جمهور همچنین ضرورت شکل‌گیری دولت هوشمند را از الزامات افزایش بهره‌وری در کشور دانست و گفت: باید با تسریع در تکمیل زیرساخت‌های مربوطه، با سرعت و دقت به‌سوی ایجاد دولت هوشمند حرکت کنیم، چراکه شکل‌گیری دولت هوشمند در اتخاذ تصمیم‌های بزرگ و دقیق برای کشور و تسهیل امور مردم و فعالیت دستگاه‌های اجرایی و هماهنگی آنها با یکدیگر نقش بسزایی دارد و یک مطالبه همگانی است.

تصاویر
  • تحقق رشد ۸ درصدی در گرو ارتقای بهره‌وری است
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: