X

اخبار سازمان ملی بهره وری ایران

/اطلاع‌رسانی/اخبار
برپایی غرفه «بهره‌وری» در محل برگزاری نماز جمعه تهران
شنبه 31 اردیبهشت 1401
94
کد خبر: 2957
آدرس کوتاه
همزمان با آغاز هفته بهره‌وری صورت گرفت:

 برپایی غرفه «بهره‌وری» در محل برگزاری نماز جمعه تهران

سازمان ملی بهره‌وری ایران در راستای مأموریت خود برای ترویج فرهنگ بهره‌وری، تلاش می‌کند از تمام زیرساخت‌ها برای ارتباط با مخاطبان استفاده کند. از جمله این زیرساخت‌ها، نماز جمعه است که دسترسی به عامه مخاطبان، با تأکید بر خانواده‌ها و کودکان آن‌ها را مهیا می‌کند.

 به گزارش روابط عمومی سازمان ملی بهره‌وری ایران، غرفه «بهره‌وری» توسط معاونت شبکه ملی بهره‌وری این سازمان و در دو بخش «کودک‌محور» و «مردمی» در محل برگزاری نماز جمعه این هفته تهران برپا شد. هدف از برگزاری این غرفه، آموزش، گفتمان‌سازی و ترویج فرهنگ بهره‌وری در جامعه و خانواده و ایجاد جنبش و عزم ملی برای جهاد بهره‌وری و همچنین جذب مشارکت عمومی جهت حرکت بهره‌ورانه در ابعاد گوناگون زندگی فردی و اجتماعی مردم است.

در نماز جمعه این هفته تهران، در بخش «کودک‌محور» غرفه بهره‌وری، به پرورش نگرش بهره‌ورانه در خانواده‌ها پرداخته شد. به این منظور و با توجه ابزارهای گوناگون فرهنگ‌سازی در این زمینه، تلاش شد تفکر بهره‌ورانه و مفاهیم کلیدی همچون «مدیریت زمان» و «برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی انجام کارها»، از طریق غیرمستقیم و در قالب بازی، به کودکان آموزش داده شود. این آموزش می‌کوشد با کمک به کودک برای کسب شناخت بهتر از خود و رفع مشکل «از دست دادن زمان»، احساس عدم کفایت در او را کاهش داده و مرتفع کند و از این طریق، به ترمیم رابطه والد و فرزند کمک کرده و از خلال آن، «بهره‌ورانه حرکت کردن» را به خانواده آموزش دهد.

در بخش «مردمی» غرفه بهر‌وری، با توجه به سه ضلع اساسی بهره‌وری شامل انگیزه (بعد فردی)، روحیه (بعد گروهی) و نظم و انضباط (شاه‌کلید بهره‌وری)، به گفت‌وگو با نمازگزاران و دریافت نظرات ایشان در مورد چگونگی ارتقای بهره‌وری در کشور و حل مشکلات اقتصادی از مسیر تفکر بهره‌ورانه پرداخته شد.

شایان ذکر است دکتر اشرف‌السادات موسوی، پژوهشگر حوزه خانواده و تیم همراه، در این غرفه در آموزش بازی‌های خلاقانه با محوریت تفکر بهره‌وری به کودکان و خانواده‌های آن‌ها مشارکت داشتند.

غرفه بهره‌وری به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های شبکه ملی بهره‌وری، تلاش می‌کند بطور مستمر در نمازجمعه شهر تهران حضور یافته و ضمن معرفی سازمان ملی بهره‌وری ایران، به ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی و مشاوره‌ای به مخاطبان بپردازد.

 

تصاویر
  • برپایی غرفه «بهره‌وری» در محل برگزاری نماز جمعه تهران
  • برپایی غرفه «بهره‌وری» در محل برگزاری نماز جمعه تهران
  • برپایی غرفه «بهره‌وری» در محل برگزاری نماز جمعه تهران
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: