X

اخبار سازمان ملی بهره وری ایران

/اطلاع‌رسانی/اخبار
ﺳﻪشنبه 02 تیر 1394
603
کد خبر: 284
آدرس کوتاه

 ارتقای بهره وری به یك باور ملی نیاز دارد

معاون پایش، نظارت و ارزیابی سازمان ملی بهره وری ایران در مراسم اعطای گواهینامه های 5 دوره آموزشی سازمان بهره وری آسیایی (APO) با بیان این كه عِلم داشتن به موضوعی با باور داشتن به آن متفاوت است، تصریح كرد: در كشور، همه به لزوم ارتقای بهره وری جهت رشد معتقدند لیكن هنوز یك باور ملی برای آن به وجود نیامده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان ملی بهره وری ایران، بهزاد محمودی در این مراسم كه روز دوشنبه ـ یكم تیرماه 1394 ـ به میزبانی این سازمان در سالن یاران بهشتی سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: وضعیت بهره وری كشور مطلوب نیست و سطح و رشد مناسبی ندارد. ارتقای بهره وری در كشور نیازمند تلاش دلسوزانه و همگانی و عزم و باور ملی است.
وی با تاكید بر این كه برای ارتقای بهره وری كشور نیازمند فعالیت های پیچیده و خارق العاده نیستیم، بلكه با برخی اقدامات ساده نیز می توانیم در این مسیر گام برداریم، بیان كرد: به عنوان مثال با وجود تاكیدهای بسیار در زمینه بهره وری آب، اما هم چنان الگوی مصرف نادرست در آب در بخش كشاورزی، خانگی و حتی آبیاری فضاهای سبز شهری ادامه دارد.

عضو شورای راهبری سازمان ملی بهره وری ایران با اشاره به این كه تنها در سال 2014 میلادی، 3394 نفر/روز برنامه آموزشی متعدد در سطوح مختلف به همت این سازمان اجرا شده است، تاكید كرد: هدف این سازمان از برگزاری این دوره های آموزشی بهبود بخشیدن وضعیت بهره وری كشور در بخش های مختلف است، ضمن این كه انتخاب و برگزاری دوره ها هدفمند و مرتبط با اولویت های كشور از جمله بهره وری نفت، بهره وری آب و بهره وری در بخش كشاورزی بوده است.
وی به برگزاری دوره آموزشی انتقال تجارب موفق بهره وری انسان محور به میزبانی این سازمان اشاره و خاطرنشان كرد: توجه به سرمایه انسانی به عنوان یكی از مهم ترین عوامل در ارتقای بهره وری نقش دارد.

محمودی اظهار امیدواری كرد كه شركت كنندگان در این دوره ها، سفیران بهره وری در سازمان ها و خانواده های خود باشند، چرا كه خانواده مهم ترین نهاد در ارتقای فرهنگ بهره وری محسوب می شود.

در ادامه این مراسم، محمد مكون مدیر همكاری های علمی و بین المللی سازمان ملی بهره وری ایران و میترا علیپور افسر رابط سازمان بهره وری آسیایی (APO) به تشریح اقدامات این سازمان در حوزه های مرتبط در سال گذشته پرداختند و برنامه های دفتر همكاری های علمی و بین المللی این سازمان، در سال جاری را تبیین كردند.
پس از آن، گواهینامه 68 نفر از شركت كنندگان در دو دوره خدمات كارشناس فنی (TES) شامل «بهبود بهره وری آب» و  «بهبود بهره وری در بخش نفت كشور» و سه دوره میزبانی سازمان بهره وری آسیایی شامل عناوین «كارگاه بهترین تجارب نوآور برای ارتقای بهره وری بخش كشاورزی»، «كارگاه به اشتراك گذاری بهترین نمونه های بهره وری انسان محور: توسعه فرهنگ سازگار با بهره وری» و «كارگاه توسعه مدل های كسب و كار كشاورزی برای كارآفرینی زنان در جوامع روستایی» اعطا شد.

نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: