کارگاه آموزشی مجازی با موضوع «تولید هوشمند نوآورانه در شهرهای پایدار»
تاریخ: دوشنبه 24 آبان 1400
تعداد بازدید: 72
کد خبر: 2618
«اداره توسعه صنعتی وزارت امور اقتصادی تایوان» برگزار می‌کند

 کارگاه آموزشی مجازی با موضوع «تولید هوشمند نوآورانه در شهرهای پایدار»

«اداره توسعه صنعتی وزارت امور اقتصادی تایوان» با همکاری «مرکز بهره‌وری تایوان» کارگاه آموزشی مجازی با موضوع «تولید هوشمند نوآورانه در شهرهای پایدار برگزار می‌کند.

در این کارگاه موضوع ارتباط فناورهای نو مانند اینترنت اشیاء (IoT)، خدمات فضای ابری، کلان‌داده‌ها، هوش مصنوعی (AI)، نسل پنجم ارتباطات سیار G5، با ارکان تولید به‌منظور دستیابی شهرهای پایدار با مشخصاتی نظیر صرفه‌جویی در انرژی، کاهش اتلاف منابع و افزایش بهره‌وری مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

این کارگاه آموزشی با حضور کارشناسان، متخصصان و مدیران بخش صنعت و فناوری صبح روز جمعه 28 آبان (19 نوامبر 2021) در ساعت 5 الی 11 به وقت تهران (13:00 الی 17:00 به وقت محلی تایپه) به شکل مجازی برپا خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای آگاهی از نحوه و شرایط ثبت‌نام و دسترسی به ریزبرنامه‌ها به نشانی الکترونیکی  https://s.yam.com/Cbq4C  و اطلاعیه تکمیلی پیوست مراجعه کنند.

گفتنی است، پس از شیوع ویروس کرونا بسیاری از اقتصادهای جهان با شرایط بی ثباتی و رکود در بخش تولید اعم از کشاورزی و صنعت مواجه شده‌اند. همین مسئله اهمیت تمرکز بیشتر بر فناوری های نوآورانه مرتبط با «تولید هوشمند smart manufacturing » را بیش از پیش آشکار کرده است. از سوی دیگر افزایش گازهای گلخانه ای و خسارات فراوان زیست محیطی ناشی از آن منجر به نگرانی های جدی در خصوص مسیر آینده روند صنعتی جوامع شد تا آنجا که محققان و تصمیم گیرندگان عرصه فناورهای تولیدی جدید ، تداوم بازده صنایع جدید را منوط به سازگاری و انطباق آن با محیط زیست دیده‌اند.

 شعار  اصلی اجلاس های جهانی مرتبط با موضوع محیط زیست یعنی « 2050 بدون کربن» (2050 Net Zero)  متضمن این معناست که آینده رشد و توسعه اقتصادی جهان تنها از گذر نوعی از فناوری روز میسر است که می تواند خود را به صورتی روزافزون با صرفه جویی در مصرف انرژی ، کاهش اتلاف منابع مادی و زیستی  و در اصل با افزایش بهره وری سازگار سازد. این همان اصلی است که به تعبیری منتهی به تحقق و استقرار شهرهای پایدار  (Sustainable Cities) یا به تعبیری مسیر رشد و توسعه منطبق با محیط زیست خواهد شد.

تصاویر
  • کارگاه آموزشی مجازی با موضوع «تولید هوشمند نوآورانه در شهرهای پایدار»
اشتراک گذاری
New Comment

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

طراحی سایت