X

اخبار سازمان ملی بهره وری ایران

/اطلاع‌رسانی/اخبار
دوشنبه 18 اسفند 1393
349
کد خبر: 242
آدرس کوتاه

 از دو خانواده شهید صنعت نفت تجلیل شد

از خانواده شهیدان تندگویان و عاشوری زاده به عنوان شهدای صنعت نفت با حضور معاون برنامه ریزی و راهبری سازمان ملی بهره وری ایران در همایش «ملی شدن صنعت نفت ایران» تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان ملی بهره وری ایران، دكتر منصور خاكسار در این همایش كه عصر دوشنبه ـ 18 اسفند ماه 1393 ـ در دانشكده فنی مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران برگزار شد، گفت: تلاشگران صنعت نفت جهت ملی شدن این سرمایه ملی رنج های فراوان برده و شهدای بزرگ و جاودانه ای را در جهت رسیدن به این هدف والا و بریدن دست اجانب تقدیم كردند، شهدای گرانقدری كه در لحظات حساس دفاع مقدس با جان و دل از این صنعت محافظت كردند و اجازه ندادند چرخ این صنعت سرمایه ساز لحظه ای متوقف شود.
وی با بیان این كه شهیدان آینه جمال و جلال  الهی و زیباترین تابلو آفرینش هستند، افزود: حماسه آفرینانی كه در روزهای حساس زندگی ارزشمندشان چه پیش از ملی شدن این صنعت راهبردی و چه در دوران دفاع مقدس از سنگر حیاتی صنعت نفت با تمام وجودشان محافظت كردند و تلاش های خالصانه بسیاری به خرج دادند و قدم های سترگی در راستای ارتقای آن برداشتند.
معاون برنامه ریزی و راهبری سازمان ملی بهره وری ایران با بیان اینكه قافله سالار شهیدان این صنعت، مهندس محمد جواد تندگویان است، تصریح كرد: شهدا مظاهر اسماء و صفات حضرت حق تعالی هستند و در چشم و دل همگان از جایگاه ویژه ای برخوردارند.
وی با بیان این كه انسان دو چهره مُلكی و ملكوتی دارد، خاطرنشان كرد: انسان در چهره مُلكی خود با سایر موجودات تفاوت ماهوی ندارد، اما شهدا انسان های ملكوتی هستند كه از وجود مُلكی خود گذشته و جان خود را فدای دین و میهن كردند تا اسلام، انقلاب و ایران ماندگار شود.
دكتر خاكسار، شهدا را «تابلوی تمام نمای زیبایی ها» در جامعه معرفی كرد و گفت: اسلام دین زیبایی ها، مدارا و اعتدال است و باید برای جوانان این زیبایی ها تبیین شود تا خدای ناخواسته برخی اسلام عزیز را برایشان تند و خشن معرفی نكنند و نگذاریم دشمنان اسلام چهره خشنوت آمیزی از اسلام نشان دهند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در این همایش كه در آستانه شصت و چهارمین سالروز ملی شدن صنعت نفت ایران برگزار شد، تاكید كرد: قطعا استقلال كشور مرهون سخت كوشی و ایثار تلاشگران صنعت نفت و وامدار كوشش های خالصانه این عزیزان است. 
در این مراسم در كنار دانشجویان، استادان و كاركنان دانشگاه، دكتر سید سعید حیدری طیب نماینده مردم كرمانشاه و عضو كمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، دكتر علی عباسپور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران، دكتر ابوالقاسم امامزاده رئیس دانشكده نفت و گاز این دانشگاه، دكتر عباسعلی اللهیاری رئیس سازمان نظام روانشناسی كشور و نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره‏ های ششم و هفتم مجلس حضور داشتند.

نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: