X

اخبار سازمان ملی بهره وری ایران

/اطلاع‌رسانی/اخبار
شنبه 16 اسفند 1393
659
کد خبر: 241
آدرس کوتاه

 ارتقای بهره وری در بخش معدن نیازمند آینده نگری است

رئیس سازمان ملی بهره وری ایران بر لزوم "آینده نگری" در بخش معدن تاكید كرد و با بیان این كه بهره وری در برخی معادن بزرگ دنیا رو به كاهش است، گفت: بر اساس آمارهای اقتصادی بهره وری معادن در استرالیا از سال 2000 میلادی و هم چنین بهره وری در معادن زغال سنگ امریكا و طلای افریقای جنوبی در سال های اخیر كاهش یافته، بنابراین لازم است بررسی كنیم به كدامیك از معادن در آینده منطقه و جهان بیشتر نیاز است تا سرمایه گذاری های خود را به آن منابع سوق دهیم.
به گزارش روابط عمومی سازمان ملی بهره وری ایران، دكتر رویا طباطبایی یزدی در سومین همایش «جایزه بهره وری معادن و صنایع معدنی ایران» كه صبح روز شنبه ـ 16 اسفندماه ـ سال جاری در سالن همایش شركت ملی فولاد ایران برگزار شد، با بیان این كه آمار شاخص های بهره وری از سال 75 تا 92 بر اساس سال پایه 1383 در پورتال این سازمان منتشر شده، تصریح كرد: بر این اساس در بهره وری كل عوامل تولید، بخش معدن پس از بخش ارتباطات بیش ترین رشد بهره وری را داشته است.
رئیس سازمان ملی بهره وری ایران تصریح كرد: رشد بهره وری بخش معدن از عدد 100 در سال پایه 1383، به عدد 161 در سال 1391 رسیده است كه رشد 61درصدی را نشان می دهد، هر چند این عدد در سال 1392 به 149 كاهش یافته است.
وی تصریح كرد: تحریم های ظالمانه و كاهش بهره گیری از تجهیزات و فناوری های روز موجب شده است كه بهره وری سرمایه نتواند  به اندازه بهره وری نیروی كار در بخش معدن رشد كند.
دكتر طباطبایی یزدی با اشاره به راهكارهای ارتقای بهره وری در بخش معدن تصریح كرد: اتخاد استراتژی ها و سیاستگذاری های اصولی و بهره گیری از فناوری های روز دنیا و نیروی كار كارآمد می تواند در ارتقای بهره وری در این بخش گره گشا باشد.
وی با تاكید بر این كه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز باید به كیفیت آموزش در رشته های دانشگاهی از جمله مهندسی معدن توجه كند، تصریح كرد: باید انگیزه هایی ایجاد شود تا دانش آموزان باهوش، با انگیزه و با معدل بالا علاقه مند به ادامه تحصیل در این رشته دانشگاهی شوند تا شاهد افزایش نیروی كارآمد در این زمینه باشیم.
رئیس سازمان ملی بهره وری ایران توجه به نوآوری و سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه در بخش معدن همراه با اتخاذ نگرش بلندمدت در زمینه ارتقای بهره وری در این زمینه را اجتناب ناپذیر دانست و گفت: در اثربخشی ستانده از فعالیت ها باید به اثرات بلندمدت از جمله مسائل زیست محیطی، بهره وری سبز و آینده نگری توجه ویژه كنیم، بویژه این كه این فعالیت ها تا چه اندازه می تواند برای آینده بخش معدن و رشد اقتصادی كشور موثر باشد.
وی یكی از نتایج ارتقای بهره وری در بخش معدن را افزایش دستمزدها برشمرد كه می تواند به بهره گیری از افراد كارآزموده تر و بااستعدادتر در این بخش كمك كند.
رئیس سازمان ملی بهره وری ایران با بیان این كه جوایزی در زمینه های «بهره وری» و «تعالی» كه در حوزه ملی یا ایران فعالیت دارند، در سازمان ملی بهره وری ایران مورد ارزیابی قرار می گیرند، تصریح كرد: «جایزه بهره وری معادن و صنایع معدنی ایران» از معدود جوایزی است كه به صورت مشروط در این سازمان مورد تایید قرار گرفته، چرا كه پایه ها و زیربنای مناسبی دارد، هر چند تا اندازه ای نیازمند اصلاح است.
وی با بیان این كه بهره وری پایدار و واقعی به نگرشی همه جانبه نیاز دارد تا فعالیت های بهره وری بر اساس ارزش استراتژیك آنها رتبه بندی شود كه این روند، نیازمند یك برنامه ریزی دقیق و اجرا در یك راه هماهنگ در مسیر زنجیره ارزش است، صحبت های خود را پایان داد.
شایان ذكر است در این همایش كه دكتر محمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور و دكتر محمد كرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران نیز سخنرانی كردند، از 5 شركت تولیدی در این بخش با عنوان «جایزه بهره وری معادن و صنایع معدنی ایران» تجلیل شد.
 

نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: