X

اخبار سازمان ملی بهره وری ایران

/اطلاع‌رسانی/اخبار
چهارشنبه 05 آذر 1393
573
کد خبر: 177
آدرس کوتاه

 بهره وری یكی از پایه های اصلی برنامه ششم خواهد بود


رئیس سازمان ملی بهره‏وری ایران در نخستین جلسه «شورای برنامه‏ریزی ارتقای بهره‏وری» ذیل شورای تلفیق برنامه ششم توسعه كه سه شنبه چهارم آذرماه به میزبانی این سازمان برگزار شد، تصریح كرد: بهره وری باید یك سوم تولید ناخالص ملی را تامین كند و همین مساله نشان از اهمیت بهره وری دارد.
به گزارش روابط عمومی سازمان ملی بهره وری ایران، دكتر رویا طباطبایی یزدی در ابتدای این جلسه كه جمعی از معاونان وزرا و نمایندگان سازمان ها و دستگاه های اجرایی كشور حضور داشتند، با بیان این كه قرار است موضوع بهره وری یكی از مهم ترین و كلیدی ترین موضوعات برنامه ششم باشد، تصریح كرد: هرچند تا امروز سیاست های كلی برنامه ششم توسعه از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ نشده است، ولی ایده های اولیه آن كه سیاست های كلی باید بر مبنای آن تدوین شود، ارائه شده است. وی با اشاره به مفاد آن گفت: در بند اول این ایده ها بر توسعه اقتصادی با رشد شتابان، فراگیر، پایدار، دانش بنیان، بهره ور، عدالت بنیان، درون‏زا و برون‏گرا، به دور از فساد، با ثبات و با تورم حداقلی با رویكرد اقتصاد كلان تاكید شده است.
رئیس سازمان ملی بهره‏وری ایران تصریح كرد: علاوه بر عنوان «بهره ور» كه مستقیما مورد تاكید قرار گرفته، عباراتی چون دانش بنیانی، عدالت بنیانی و دوری از فساد همه از مولفه‏های ارتقای بهره‏وری به شمار می آیند.
وی با بیان این كه جایگاه شورای برنامه ریزی ارتقای بهره وری در بین شوراهای تدوین برنامه ششم ویژه و كلیدی است، ادامه داد: بهره وری در حال حاضر باید یك سوم تولید ناخالص ملی را تامین كند و همین مساله نشان از اهمیت بهره وری دارد.
دكتر طباطبایی یزدی تاكید كرد: بر اساس جلساتی كه در دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تدوین پیش نویس سیاست های كلی در این زمینه در حال برگزاری است، بهره وری باید حداقل به میزان رشد جمعیت ارتقا پیدا كند. به گفته وی، آنچه در پیش نویس برنامه جامع بهره وری كشور كه توسط این سازمان تهیه شده است، پیش بینی شده است، بهره وری سهم دو واحد درصدی از رشد اقتصادی را داشته باشد.
در ادامه این جلسه معاونان و مشاوران سازمان ملی بهره ور ی ایران، معاونان وزرا و نمایندگان سازمان ها و دستگاه های اجرایی كشور به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در این زمینه پرداختند.
در این جلسه معاونان وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، وزارت آموزش و پرورش و بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان وزارتخانه های "نیرو"، "جهاد كشاورزی"، "نفت"، "راه و شهرسازی"، "بهداشت، درمان و آموزش پزشكی"، "صنعت، معدن و تجارت"، سازمان "حفاظت محیط زیست" و "معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور" حضور داشتند.


برای مشاهدعه گزارش تصویری این جلسه اینجا  را كلیك كنید.

نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: