رویدادها

/اطلاع‌رسانی/رویدادها
ﺳﻪشنبه 08 خرداد 1397
494

 نشست تخصصی در زمینه «هزینه‌یابی جریان مواد»

نشست تخصصی «هزینه‌یابی جریان مواد(MFCA)» از ساعت 9:30 تا 13 روز چهارشنبه – 26 اردیبهشت‌ماه 1397 - از سوی سازمان ملی بهره‌وری ایران و با حضور جمعی از متخصصان و اساتید، نمایندگان كمیته‌های بهره‌وری دستگاه‌های اجرایی كشور، نمایندگان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها و جمعی از مروجان حوزه MFCA برگزار می‌شود.
به‌گزارش روابط عمومی سازمان ملی بهره‌وری ایران، این نشست تخصصی با توجه به اهمیت و نقش مهم تكنیك «هزینه‌یابی جریان مواد» در ارتقای بهره‌وری و بهبود مستمر و در راستای ایجاد و گسترش شبكه MFCA متشكل از متخصصان و دانش آموختگان این عرصه توسط سازمان ملی بهره‌وری ایران در دستور كار قرار گرفته است. 
لازم به ذكر است كه یكی از پیامدهای نامطلوب فعالیت‌های صنعتی و اقتصادی، تولید ضایعات و انتشار انواع آلاینده‌ها به محیط زیست بوده كه علاوه بر تهدید سلامت انسان و تخریب محیط زیست،‌ منجر به اتلاف گسترده منابع مالی و سرمایه‌های ملی می‌شود. فرایند هزینه‌یابی جریان مواد (MFCA)، به عنوان یكی از تكنیك‌های پیشرفته و نوین ارتقای بهره‌وری به‌ویژه بهره‌وری سبز از سال‌ها پیش مورد توجه فعالان حوزه صنعت، كشاورزی، خدمات و محیط زیست در كشورهای توسعه‌یافته‌ای همچون آلمان و ژاپن قرار گرفته است. همچنین سازمان بهره‌وری آسیایی(APO) با ترویج آن در میان كشورهای در حال توسعه در منطقه آسیا، به دنبال دستیابی به اقتصادی پایدار در میان كشورهای عضو این سازمان است. 
بر اساس این گزارش، پیش از این نیز دوره‌های تخصصی و ویدئو كنفرانس‌های بین‌المللی، كارگاه‌های آموزشی در سطوح داخلی و بین‌المللی با همكاری سازمان بهره وری آسیایی (APO) در این زمینه برگزار شده است. 
این نشست تخصصی به میزبانی سازمان ملی بهره‌وری ایران در سالن كنفرانس سازمان اداری و استخدامی كشور به‌نشانی تهران، خیابان شهید بهشتی، روبروی خیابان پاكستان، ساختمان شماره 2، طبقه پنجم برگزار خواهد شد.

اشتراک گذاری
004048
طراحی سایت